פוסטים אחרונים

בעלי עסקים בסערה

בעלי עסקים בסערה

ברגע שאני מנסה לכתוב את הבלוג שלי אליכם על איך מנהלים עסק בזמן הסערה, שוב נפל החשמל וחזר...

אז אפשר להתחיל או ששוב משהו יפריע לי לעבוד?

ביום של הסערה, שמתי את הילדים בבית הספר והתישבתי בגינה שלי, זו שלקוחותי מכירים כמקום להשראה בעסק,והיו לי משימות רבות שפיניתי להם יום כדי להתרכז בהם.

המחשב היה פתוח והתחלתי לעבוד, פתאום השמים השחירו, גשם התחיל לרדת והכל התחיל לעוף בגינה, אספתי בריצה את המחשב ורצתי בבית כדי לסגור את החלונות, הרי דקה לפני עוד היה קיץ.

תוך דקות ראיתי שריצפת הסלון שלי מוצפת כי מים חדרו מהחלונות, החשמל כבה ותוך שעה הגיעו טלפונים מהילדים שמשחררים אותם מבית הספר כי בית הספר נפגע קשה מהסופה.

הווטסאפ השכונתי התחיל לעבוד שעות נוספות וגיליתי שאצל השכנים עצים נפלו, רעפים נשברו, בתים הוצפו.

בדרך לאסוף את הילדים מבית הספר גיליתי חורבה בישוב, עצים נפלו לתוך הכביש, עמודי חשמל נפלו ורמזורים הסתובבו.

מצאתי את עצמי במקום ביום עבודה פורה, ביום עבודה משוגע... הילדים בבית, אני מנסה לעבוד בעזרת הלפטופ וסערה מתחוללת בי מבפנים, סוף סוף נגמר הקיץ ולאחריו החגים ואני פשוט לא מצליחה לעבוד וכל זה במקביל לעובדה שבעלי, בעל עסק בעצמו נסע לנסיעת עבודה בדרום אמריקה...

אחרי כמה שעות שעשיתי עבודה על הלפטופ, הבנתי שכנראה החשמל לא יחזור בקרוב,

אספתי את הילדים ונסענו לאמא שלי בהוד השרון ושם בילינו ביומים שאחרי, אז תודות לאמא כן הצלחתי בסוף לעבוד, למחרת היו לי פגישות וכנס, היו אזורים שבהם הכל נראה רגיל ולא היתה אצלם סערה.

למחרת כשחזרנו הביתה גיליתי שאין אינטרנט, הסערה עשתה שמות גם לראוטר, ואז מצאתי את עצמי עושה שיחות נפש עם נציגת שרות של בזק שהסבירה לי שאני צריכה לנסוע להחליף את הראוטר שהתקלקל,ברור לכם שביזבזתי על זה עוד שעת עבודה יקרה?

למזלי, טכנאי המדפסות שהגיע להחליף לי את הטונר הבין שבעצם בגלל הסערה האל פסק לא מאפשר לראוטר לקבל חשמל ובמקום לבזבז עוד חצי יום בתור בבזק סטור התקלה תוקנה.

בכל זמן הסערה הזה, הרצון היה להמשיך לעבוד ולהספיק דברים, למרות הבחוץ.

אני יודעת שהרבה בעלי עסקים נפגעו יותר מהסערה, כמו המאפיה שלי ליד הבית שסיפרה לי שיש לה בצקים קפואים ב60,000 שח ושאם לא יחזור החשמל הם ילכו לפח, לא פגשתי אותה מאז, אבל כולי תקווה שהיא שכרה גנרטור כדי שהסחורה לא תלך לפח.

כבעלי עסק קטן או עצמאים בישראל אנו כל הזמן חווים סערות כאלה, לפעמים הן רוחות, לפעמים הם מצב ביטחוני ולפעמים כל החגים והחופשים הבלתי נגמרים של הילדים.

אז ריכזתי לכם כמה נקודות לאיך מתנהלים בסערה ואיך ממזערים את הנזקים בשעות סערה:

  • ראשית משמעת עצמית, תחליטו שלמרות הבחוץ אתם משתדלים להמשיך כרגיל כמה שאפשר.

  • פיתרונות יצירתיים, תשאלו את עצמכם, מה אפשר לעשות למרות הסערה, האם אפשר למצוא פיתרונות שיעזרו לעסק לעבוד בכל זאת למרות הקשיים החיצונים, מביביסיטר לילדים ועד השכרת גנרטור לשימור הבצק הקפוא . תזכרו שלמרות שיש סיבות חיצוניות ללמה הלך יום העבודה ,אתם צריכים למצוא פיתרונות יצירתיים, שיעזרו לכם לשמור על שיגרת העסק.

  • גלו גמישות, גמישות מחשבתית ומעשית, למרות שהתכנון השתנה, מה אני יכול לעשות בכל זאת שיתרום לפיתוח העסק, אולי יש דברים שאני יכול לעשות אחרים שלא תכננתי ושאני לא מגיע אליהם.

  • חוזק מנטלי, כשבחוץ סוער, הכי חשוב זה לשמור על פנים רגוע, כמה שזה קשה, ככה זה חשוב, תמיד יהיו סערות בחוץ, פעם זה סופה, פעם מתחרים, פעם מצב ביטחוני, לשמור על מרכז שליטה פנימי חזק זה הכי חשוב שיש, ככל שהמרכז שלכם יהיה רגוע ויציב יותר, ככה יהיה לכם קל לעבור סופות חיצוניות!

בהצלחה והמשך יום עבודה פורה, עד הסופה הבאה!

ואם אתם זקוקים ליעוץ 1X1 או להרצאה בנושאי שיווק, מכירות או יזמות, כדי להצליח, מוזמנים ליצור איתי קשר

מאיה 054-7553889

התמונה באדיבות השכן שלי אלברט קשת.